Dekoracja miejsca Pary Młodej

Zacznijmy od tego – jakie to jest miejsce? Tak właściwie, to Młoda Para podczas całego wesela jest parą najbardziej mobilną i rozchwytywaną. Tańce, rozmowy z gośćmi, przyjmowanie prezentów, jak i udział we wspólnych zabawach, skutecznie odciągają Młodych od stołu. Nie jeden raz słyszeliśmy narzekania Młodych, że nie zdążyli nawet zjeść obiadu! No tak, jednak miejsce dedykowane Młodym być powinno. Dlaczego? Gdyż wesele nie jest jedną z wielu imprez rodzinnych, jest przyjęciem, któremu przyświeca jeden cel – zawarcie małżeństwa i potwierdzenie tego faktu na forum publicum.

Miejscem Pary Młodej jest więc tak zwany stół wiodący, ku któremu zwrócony winien być wzrok gości. To tu Młodzi spożyją swój pierwszy małżeński posiłek – wspólnie, w otoczeniu najbliższych. Dlatego miejsce to powinno być wyjątkowo dobrze wyeksponowane – najlepiej za pomocą światła i subtelnych dekoracji. Często dziś spotykamy się z prośbami o stworzenie napisu Mr&Mrs albo Młoda Para czy Niech żyją nam. Napisy takie można zrealizować za pomocą literek wykonanych z trwałych materiałów typu Plexi lub sklejki, a także można zakupić gotowe produkty, który instalacja jest banalnie prosta, a efekt końcowy co najmniej niesamowity.

Oprócz napisów, należy zadbać o atmosferę tego określonego miejsca, powinna ona być jak najbardziej spójna z charakterem Młodej Pary – przede wszystkim powinna podkreślać fantazję nowożeńców, jak i skłaniać do refleksji o domowym ognisku. Taki efekt można osiągnąć za pomocą świec – liczne źródła światła o różnorodnej temperaturze barwowej, ustawione w odpowiedniej konfiguracji, są nie tylko eleganckie, ale i przytulne, a takie przecież winno być w mniemaniu większości domowe ognisko! Jeśli jednak taka wizja do Was nie przemawia, to może warto wykorzystać lampki choinkowe? To wspaniała propozycja do udekorowania wesela w nowoczesnym stylu. Delikatne punktowe światła dodadzą uroku i jednocześnie pozwolą wyróżnić stół Młodej Pary od pozostałych.

Światła, napisy, a co z kwiatami? Ważny jest umiar, nie powinno się zastawiać całego stołu kwiatami, Młodzi powinni być dobrze widoczni, spore kompozycje kwiatowe mogą Was przysłonić, dlatego uważajcie na nadmierne ilości wazonów, czy też wiązanek. Bardzo dobrze prezentują się kompozycje kwiatowe spuszczone ze stołu, delikatnie oplatające obrus – polecamy tego rodzaju rozwiązania!

Pamiętajcie jednak o zasadzie złotego środka – co za dużo, to nie zdrowo. Dekoracje miejsca Młodej Pary powinny być dopasowane do charakteru Nowożeńców, jak i do nastroju i atmosfery całego przyjęcia.