Piękny wystrój kościoła stanowi wyjątkową oprawę przysięgi małżeńskiej i podkreśla uroczystość tego niezwykłego wydarzenia. Przygotowanie wnętrza kościoła na ślub wymaga sporego zaangażowania i precyzyjnego dobrania szczegółów dekoracji. Profesjonaliści zaprojektują aranżację, w której można wykorzystać kilka elementów takich jak: kwiaty, wstążki, świece, lampiony, szkło, pióra, dywan i tkaniny w estetycznie dobranym do całości kolorze.

Od czego zacząć?

Niezależnie od tego jak duży jest kościół, w którym będzie zawarty Wasz związek małżeński i jakie ma wnętrze najważniejszą zasadą jest zastosowanie dekoracji ślubnych, które obdarzą blaskiem moment ceremonii oraz nie naruszą świętości miejsca. Prace nad wystrojem kościoła na ślub należy przede wszystkim rozpocząć od rozmowy z opiekunem kościoła. Dzięki temu będziecie pewni, kiedy możecie przyjść udekorować kościół i czego należy unikać. Zaoszczędzicie sporo czasu wynajmując do tego celu profesjonalną firmę, która zadba o organizacją, dopilnuje terminów i sprawnie wykona zamówioną usługę. Dekoracja kościoła zazwyczaj obejmuje elementy takie jak:

  • kwiaty,
  • dekoracja ławek,
  • dekoracja krzeseł dla Państwa Młodych,
  • dekoracja ołtarza i innych elementów kościoła,
  • odpowiednie oświetlenie,
  • dywan,
  • płatki kwiatów.

Przed uroczystością warto dokładnie obejrzeć kościół z profesjonalnym dekoratorem i wspólnie zastanowić się jaki rodzaj dekoracji będzie pasował do wnętrza. Następnie należy wybrać poszczególne elementy aranżacji i poprosić o przygotowanie projektu wraz z kosztorysem.

Jaką aranżację wybrać?

We wnętrzu kościoła zazwyczaj znajdziemy ogromne malowidła ścienne, obrazy, ciężkie obrusy i bogate zdobienia. Nie oznacza to jednak, że dekoracje ślubne muszą być pełne przepychu, zwłaszcza obecnie, gdy króluje moda na minimalizm i prostotę. Najlepiej postawić na delikatne kwiaty i zwiewne materiały w jasnych odcieniach. Kolorystyka wybranych dekoracji powinna odnosić się do pozostałych elementów np. kolorów w bukiecie Panny Młodej. Tradycyjny, ale ciężko wyglądający czerwony dywan można zastąpić dywanem w kolorze ecru. Lekkości nadadzą rozsypane płatki kwiatów. Prostota i elegancja to główne cechy wesela nowoczesnego. Ma być zwiewnie, romantycznie, a nawet ekologicznie. Bardzo modnym elementem ślubnych aranżacji są dekoracje z wykorzystaniem piór – mogą występować w kwiatowych kompozycjach lub zdobić krzesła. Przy dekoracjach kościoła możemy wykorzystać różnego rodzaju dodatki w postaci bukszpanowych czy ratanowych kul lub ozdobnych pędów. Ogromny wybór takich dodatków, jak również donic i wazonów daje sporo możliwości aranżacyjnych, aby stworzyć dekorację dokładnie w naszym guście.  Wśród kwiatów główną rolę mogą odgrywać jasnoróżowe piwonie, z których można stworzyć rozmaite kompozycje. Obecnie kolorami dominujących powinna być biel, beże i pastelowe odcienie różu bądź mięty. Bardzo trendy są też papierowe ozdoby i cieszące się popularnością girlandy, które tworzy się z żywych kwiatów lub wstążek.Kolory wybrane do wystroju kościoła powinny pojawić się również w wiązankach a nawet zaproszeniach dla gości i dekoracjach sali weselnej – tak była cała koncepcja była spójna, utrzymane w tej samej stylistyce.

Jak zaoszczędzić na dekoracji kościoła?

Sprawdźcie czy w dniu Waszego ślubu odbywają się także inne śluby. Jest to bardzo prawdopodobne jeśli planujecie uroczystość w dużym kościele. Dzieląc koszty udekorowania kościoła na dwie pary na pewno uda się sporo zaoszczędzić.

Więcej pomysłów na ślubne dekoracje znajdziesz na stronie dekorowanie.pl.