Jeśli organizujecie ślub i wesele, na pewno jesteście przygotowani na podejmowanie wielu trudnych decyzji. Jedną z nich będzie wybór pojazdu, którym dotrzecie do kościoła, a później – już jako świeżo upieczone Małżeństwo – na salę weselną. Jeśli ta decyzja jest jeszcze przed Wami, zapraszamy do lektury!

Jaki samochód na wesele?

Wybierając ślubny samochód, powinniście wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim powinien on wpisywać się w stylistykę Waszego wesela i jednocześnie pasować do Was! Romantyczne pary dwojga artystów chętniej pojadą do ślubu bryczką albo samochodem w stylu retro niż długą limuzyną.

Ważna jest też pora roku, w której weźmiecie ślub, a także odległość, jaką będziecie musieli pokonać. Niektóre samochody, chociaż wyglądają efektownie, nie są wygodne dla pasażerów siedzących na tylnych kanapach. Warto także porównać koszty wynajęcia samochodu do ślubu.

Samochód w stylu retro, elegancka limuzyna, a może sportowy samochód?

Zabytkowe samochody cieszą się coraz większą popularnością wśród Młodych Par. Zadbany pojazd z lat siedemdziesiątych, a nawet z czasów międzywojnia to prawdziwa perełka. Oczywiście wypożyczalnie ślubnych samochodów retro znają trendy i za taką usługę życzą sobie odpowiednio więcej. Pamiętajcie tylko, że często w takich autach jest mało miejsca, dlatego polecamy je szczególnie parom, które będą miały do przebycia niewielką odległość.

Limuzyna to klasyk gatunku wśród samochodów do ślubnych. Jeszcze do niedawna był zdecydowanie najczęstszym wyborem wśród Narzeczonych. Choć rynek wśród ślubnych pojazdów się zróżnicował, nadal wiele Par jest chętnych, by do ślubu pojechać jak prawdziwe gwiazdy Hollywoodu. Decydując się na taki transport, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim położenie miejsc, w które kierowca limuzyny będzie musiał Was zawieźć. Wąskie, kręte i często zastawione uliczki osiedlowe będą prawdziwym wyzwaniem! Kolejna sprawa to tylni napęd takich limuzyn – może on utrudnić podróż, gdy drogi pokryje gołoledź lub śnieg.

Samochód sportowy to wybór Pary, która pragnie poczuć adrenalinę. Ponieważ takie samochody są projektowane z myślą o kierowcy i jednym pasażerze, przyjemność jego prowadzenia przypada samej Parze Młodej. Jeśli jesteś dobrym, doświadczonym kierowcą i prowadziłeś już wcześniej wysokiej klasy sportowy samochód, pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Samochód do ślubu? A może inaczej?

Sposobów na dotarcie na ślub jest wiele. Coraz częściej Pary odchodzą od tradycyjnych modeli wesela, więc i samochód zamieniają na nietypowy ślubny środek lokomocji. Ponownie pod uwagę trzeba wziąć odległość, pogodę, a także własne możliwości i upodobania – jeśli pójdziemy za głosem serca, oryginalny pomysł będzie prawdziwą frajdą dla Was i ogromnym zaskoczeniem dla gości!

Wśród nietypowych pojazdów ślubnych prym wiodą motocykle. Jeśli chociaż jedno z Narzeczonych jest fanem sportów motorowych, pomysł na podróż do ślubu motocyklem jest oczywisty. Niesamowite wrażenie robią również znajomi i przyjaciele, którzy współdzielą Waszą pasję i na Wasz ślub przyjadą całą kolumną motocykli.

Innym, rzadziej wybieranym dwukołowym środkiem transportu jest rower. Może poznaliście się w parku, gdy jedno z Was jeździło na rowerze? A może oboje uwielbiacie długie wycieczki rowerowe? Jeśli do kościoła i do domu weselnego macie niedługą drogę, możecie wybrać właśnie ten sposób na przemieszczanie się pomiędzy nimi. Warto jednak zaplanować zastępczy samochód na wypadek ulewy.  Wystarczy poprosić przyjaciela, którego samochód spełnia Wasze oczekiwania, by był przygotowany na ewentualny deszcz.

Na koniec najważniejsza zasada, którą powinniście kierować się podczas wybierania ślubnego pojazdu: to Wy musicie czuć się w nim dobrze, to Wam się musi podobać i to do Was powinien on pasować!