Wybrałaś już wymarzoną suknię ślubną. Twój partner ma już skrojony na miarę garnitur. Oboje dopasowaliście obuwie. Zamówiona jest sala i zespół muzyczny. Umówiłaś się na wizytę do kosmetyczki i fryzjera tylko jedna myśl nie daje Ci spokoju – jaki bukiet ślubny wybrać. Klasyczny czy nowoczesny, z żywych czy sztucznych kwiatów, jasny czy jaskrawy. Nieważne jaki sobie wymarzyłaś, albo jeszcze nie, bo kompletnie nie masz pomysłu, wszystkie inspiracje możesz wykorzystać w jednej kompozycji – bukiety ślubne tworzone są coraz częściej w ten sposób, by odpowiadać na indywidualne potrzeby przyszłych pań młodych.

Stare, ale nadal modne dodatki ślubne

Jeśli marzysz o ślubie jak z bajki, powinnaś zrobić wszystko, by tak właśnie było. Niezależnie, z której epoki pochodzi twoja bajka, bo najnowszym trendem mody jest styl vintage. Połączenie tego co nowoczesne z najmodniejszymi stylami minionych lat robi prawdziwą furorę. Podobnie jest z kwiatami ślubnymi. Bukiety ślubne w stylu vintage wymagają co prawda więcej pracy i przygotowania, ale efekt końcowy jest zachwycający. Nie podążaj ślepo za modą, ale za własnymi pragnieniami – jeśli lubisz goździki, po prostu wpleć je w swoją kompozycję ślubną. Podobnie jak dalie, niezapominajki czy inne kwiaty, które na pierwszy rzut oka nie pasują do bukietu ślubnego. Jeśli Tobie się podoba, to nieważne co powiedzą inni, to przecież twój dzień. Zatem jeśli masz miłe wspomnienia, związane z którymś z kwiatów to śmiało je kup. Być może, gdy byłaś mała twój tata kupował mamie na dzień kobiet goździki i dlatego masz do nich taki sentyment? Niezależnie od powodu możesz je śmiało wykorzystać w ten ważny dla Ciebie dzień. Ślub w stylu retro to impreza, która zadowoli nie tylko Cebie, ale przede wszystkim starszą część twojej rodziny – bukiet zachowany w podobnej tendencji będzie jego znakomitym uzupełnieniem. Inspiracje znajdziesz na https://dekorowanie.pl/portfolio/bukiety-slubne/.

Łącz to czego nie łączą inni

W stylu vintage nie musi być jedynie bukiet ślubny, ale także pozostałe kompozycje kwiatowe – zarówno te kwiaty na ślub, które ozdabiające stoły, jak i zwisające z sufitu czy okalające okna i drzwi. To proste, bo vintage, to po prostu połączenie stylów, które na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują, ale ostatecznie tworzą niepowtarzalną całość. Tulipany i róże – zapewne takie połączenie odradziłaby Ci każda kwiaciarka, podobnie jak lilie i niezapominajki w jednym zestawieniu. Zapomnij o stereotypach, przełamuj je. Nie tylko jeśli chodzi o dobór kwiatów, ale także o ich kolor – czerwone i niebieskie w jednym bukiecie? Albo pomarańczowe i białe? Wybór należy do Ciebie, jeśli takie zestawienie Ci się podoba, to spokojnie z niego skorzystaj. Dekoracje ślubne mają być odzwierciedleniem osobowości twojej i twojego partnera.

Ty decydujesz jak będą wyglądały dekoracje

Dlaczego styl vintage zyskuje coraz większe grono sympatyków wśród przyszłych małżonków? Bo zwyczajnie daje im możliwość wyboru. Dekoratorzy ślubni, którzy zazwyczaj w kwestii kwiatów doradzają gotowe kompozycje, muszą liczyć się z tym czego oczekuje para młoda. A jeśli ma własne pomysły, to dekoratorzy muszą je uwzględnić i tak wykonać dekorację kościoła, skomponować bukiet czy stworzyć kwiatowe kompozycję na stoły, by odpowiedzieć na potrzeby klientów. Jeśli dopiero poszukujesz swojego wymarzonego bukietu ślubnego, koniecznie sprawdź gotowe propozycje na stronie internetowej https://dekorowanie.pl/.