Jasne, pastelowe kolory to barwy, które najczęściej towarzyszą nam w dniu ślubu. Odcienie bieli, błękitu i bladego różu są uniwersalne i ponadczasowe, a do tego pozwalają stworzyć niesamowicie romantyczną atmosferę, dlatego idealnie nadają się na barwy przewodnie ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego. Również bukiety ślubne, stworzone z pastelowych kwiatów, nie wychodzą z mody. Dlaczego?

Bukiet ślubny musi pasować do całej stylizacji

Bukiet ślubny nie jest osobnym, oderwanym od wszystkiego elementem. To część przemyślanej stylizacji, przejawiającej się w strojach i dodatkach Młodej Pary, a także we wszystkich ślubnych dekoracjach. Bukiety ślubne mogą przyjąć przeróżną formę, zarówno pod względem kształtu kompozycji, jak i kolorystyki kwiatów. Oto doskonały przykład, obrazujący ogromne zróżnicowanie kwiatów dla Panny Młodej:https://dekorowanie.pl/portfolio/bukiety-slubne/. W tak różnorodnych stylizacjach kwiatowych, niewątpliwie wyróżniają się pastelowe bukiety ślubne – najczęściej wybierane przez przyszłych małżonków. Dzieje się tak dlatego, że pastele pasują do wielu różnych stylizacji: klasycznej, eleganckiej, romantycznej.

Pastelowe bukiety ślubne – czy są najmodniejsze?

Od lat pastelowe bukiety ślubne wiodą prym w ślubnych stylizacjach kwiatowych. Dekoratorzy ślubni równie chętnie używają pasteli do przystrajania kościołów i sal weselnych. Pastelowe kwiaty mają w sobie wiele naturalnego uroku i elegancji, a zarazem nadają wrażenia lekkości wizerunkowi Młodej Pary. Z kolei dekoracje ślubne, stworzone z kwiatów w odzieniach bieli, żółci, błękitu, czy różu, nadają wytworności sali weselnej. Tego typu kwiaty doskonale nadają się do stylizacji rustykalnej, klasycznej, eleganckiej i romantycznej. W Polsce kwiaty w pastelowych kolorach są szczególnie popularne, ponieważ wspaniale komponują się ze słowiańskim typem urody. Bukiet ślubny wykonany z pastelowych kwiatów to także rozwiązanie bardzo praktyczne: w szczycie ślubnego sezonu kwiaty w jasnych, delikatnych kolorach są łatwo dostępne i niedrogie.

Pomysły na pastelowe bukiety ślubne

Kwiaty na ślub w pastelowych kolorach to dobry wybór dla większości Panien Młodych. Nawet, jeśli nie jesteś miłośniczką róż, możesz mieć wspaniały bukiet w pięknych, jasnych kolorach. Do wyboru mamy między innymi piwonie, frezje, jaskry, czy hortensje. Można zdecydować się na jeden gatunek kwiatów, lub stworzyć kompozycję z kilku różnych odmian. Ta sama zasada dotyczy kolorystyki bukietu: niektóre panie wybierają kompozycje monochromatyczne, skupiające się na jednej, wybranej barwie, inne wolą wielobarwne bukiety – pod tym względem panuje wszelka dowolność. Jeśli chodzi o kształt, bukiet ślubny może przyjąć tradycyjną, kulistą formę, jednak dla uzyskania bardziej eleganckiego efektu można zdecydować się na bukiet kaskadowy. Jeśli natomiast przygotowujemy ślub w konwencji rustykalnej, pastelowe kwiaty doskonale nadają się do stworzenia bukietu, przywodzącego na myśl świeżo zerwane polne kwiaty. Bukiety można oczywiście odpowiednio udekorować, zamiast tradycyjnej wstążki można zdecydować się na sznurek, a między kwiaty można wpleść w kompozycję ozdobne broszki, wysadzane sztucznymi kamieniami. Możliwości jest naprawdę wiele, zwłaszcza, że kwiaty w pastelowych barwach są na tyle subtelne, że z łatwością dopasujemy je do każdej stylizacji – przejmą one na siebie charakter dodatków.

Warto przejrzeć pomysły na pastelowe bukiety ślubne i wybrać jeden z nich na własny ślub. Jasne kwiaty to z pewnością wybór, który podkreśli promienny i świeży wygląd Panny Młodej. Wspaniałe bukiety ślubne, zawsze modne i przyciągające uwagę, znajdziesz na https://dekorowanie.pl/.