Wszystkie panny bawią w kółeczku, muzyka gra, Panna Młoda tańczy w środku. Wszyscy czekają na moment, kiedy już będzie wiadomo… Wiadomo, która dziewczyna złapie ślubną wiązankę i następna wyjdzie za mąż.

 Jakie kwiaty na ślub wybrać?

Zanim jednak nastąpi chyba najbardziej rozpoznawalny moment ślubnych oczepin, przyszła Panna Młoda wybiera najpiękniejszy bukiecik, jaki tylko mogła sobie wymarzyć. Kwiaty są niezmiernie ważnym elementem dekoracji kościoła lub urzędu, sali weselnej czy przestrzeni na świeżym, w której odbywa się wesele (i coraz częściej ślub) oraz ślubnego samochodu.

Odpowiedni wybór roślin ozdobnych niekiedy spędza nam sen z powiek. Jeśli nie masz pomysłu lub chciałabyś go skonsultować z profesjonalistami, chętnie pomogą Ci https://dekorowanie.pl/bukiety-slubne/

Przygotowując ślub i wesele staramy się, by każdy element dekoracji ze sobą współgrał. To, jakie kwiaty wybierzemy na naszą ślubną wiązankę, powinno również być odzwierciedleniem nas samych. Romantyczkom zdecydowanie bardziej pasują delikatne bukieciki z frezji, eustomy czy polnych kwiatków. Jeśli nasze wesele organizujemy w stylu vintage najlepiej sprawdzą się goździki. Czerwone róże są najlepsze, gdy ślub i wesele odbywa się w stylu glamour. Dowolność w wyborze kwiatów jest ogromna, kierujmy się sezonowością, łączmy piękne kwiaty z delikatnymi stroikami, a nagrodą będzie bukiet ślubny naszych marzeń. Pamiętajmy tylko o jednym – kwiaty muszą być żywe i świeże!

Bukiety ślubne i dekoracje kwiatowe – zawsze świeże

Wybór odpowiedniego bukieciku ślubnego jest kluczowy dla większości z nas. Niekiedy okazuje się, że wybór sukni ślubnej przychodzi nam łatwiej, niż wiązanki, z którą pójdziemy do ślubu. Oprócz estetyki, zwracamy uwagę na trwałość wybieranych przez nas roślin. Nie chcielibyśmy przecież, by oklapły nam zaraz po wejściu na salę weselną. A przecież taki bukiecik przechodzi z nami długą drogę.

Najpierw odbiór z kwiaciarni, później podróż do kościoła, ślub i przyjazd na salę weselną. Czasami, dawnym zwyczajem, Para Młoda po ślubie udaje się na sesję ślubną, na której kwiaty są równie ważne, jak nienaganna fryzura. Dlatego dbajmy, by w jak najlepszej formie dotrwał do oczepin. Przed włożeniem go do wazonu wsypmy do wody szczyptę cukru – to utrzyma, a nawet poprawi kondycję naszych kwiatów. Odpowiednia temperatura wody dla ciętych kwiatów to około czterdziestu stopni Celsjusza. Wodę tę wcześniej przegotujmy, a przed włożeniem do wody przytnijmy pędy roślin ostrym narzędziem.

Bukiet ślubny to ozdoba Panny Młodej. Piękne kwiaty, umiejętnie spięte w wiązankę, dobrane do dekoracji kościoła, samochodu ślubnego i sali weselnej sprawią nam prawdziwą radość i dodadzą pewności siebie.