Stoły weselne wymagają wyjątkowej oprawy a najlepszą dekoracją są naturalne kwiaty. Dodajmy do tego wysokie wazony i stylowy efekt gwarantowany! Takie dekoracje mają zastosowanie w szczególności, gdy stoły na sali weselnej są wąskie lub musimy oszczędzać miejsce na zastawę z przekąskami.

Dlaczego warto udekorować stoły kwiatami w wysokich wazonach?

Kwiaty zawsze towarzyszyły największym i najpiękniejszym uroczystościom, jednak innowacyjne kompozycje kwiatowe na stoły gości weselnych, czyli kompozycje w wysokich wazonach znacznie odróżniają się od dekoracji, które spotykamy na większości imprez. Bukiety na wysokich wazonach wyglądają bardzo elegancko a zarazem subtelnie, ponadto pasują do wnętrz zaaranżowanych w różnym stylu. Takie kompozycje mogą być wykonane z użyciem różnego rodzaju naczyń i kwiatów. Mogą to być kuliste bukiety na bardzo wąskich wazonach lub kielichach, ale równie dobrze standardowe, rozłożyste kompozycje z dużą ilością zieleni. Prócz pięknej prezencji, bukiety na wysokich wazonach mają jeszcze jedną ogromną zaletę, a mianowicie są bardzo praktyczne. Umiejscowienie nawet dużych bukietów, ale na wysokości ponad 50 cm sprawia, że kwiaty nie zajmują wiele miejsca na stole i nie zasłaniają gości weselnych siedzących naprzeciwko siebie.

Jakie kwiaty pasują do wysokich wazonów?

Bukiety można wykonać z niemal każdego rodzaju kwiatów. W dużych, pałacowych salach świetnie sprawdzą się kwiaty lilie (szczególnie lilie z gatunku Longiflorum – trąbkowe o długich, smukłych kwiatach). Jeśli chcemy uzyskać efekt bukietu możemy wybrać do dekoracji rozwinięte lilie z kilkoma kwiatami na jednej łodydze. Lilia ma ich zwykle od trzech do pięciu. Efekt okrągłego, dużego bukietu uzyskamy również stawiając w wazonie rozłożystą hortensję. Do bukietów na wysokich wazonach można dodać nieco trawy niedźwiedziej, puszczonej swobodnie w górę i opadającej subtelnymi łukami na boki. Oprócz tego, do traw możemy dokleić ażurowe listki – tak zwane szkieletowe. Takie listki są dostępne w wielu kolorach, swoim wyglądem przypominają delikatną koronkę. Jak wykonać taką kompozycję? W pierwszej kolejności przyklejamy ażurowe listki do pojedynczych traw, następnie przywiązujemy źdźbła do łodygi kwiatu. Z kole długie róże z dużymi główkami można ze znakomitym skutkiem udekorować tiulem lub szerokimi wstęgami organzy, które okręcamy luźno wokół wysokich wazonów. Jeśli chcemy uzyskać spektakularny efekt w nieco teatralnym stylu, dodajmy do wazonu po jednym strusim piórze. Taka kompozycja doskonale sprawdza się na weselach nawiązujących do lat dwudziestych i trzydziestych. Istnieje także wersja dla par młodych szukających oszczędności i tańszych rozwiązań. Kwiaty takie jak: mieczyki, słoneczniki, hortensje, peonie, długie róże o dużych główkach a także duże gałązki storczyka Cymbidium, ustawiamy pojedynczo w wysokich rurkowatych wazonach.

Jaki kolor kwiatów i dodatki wybrać do wysokich wazonów?

Do tworzenia bukietów najlepiej wykorzystać białe, kremowe, różowe i wszelkiego rodzaju pastelowe odcienie kwiatów. Jasne kolory dodadzą lekkości wysokiej konstrukcji wazonu.

Jeśli na przykład wybierzemy różowe i białe róże, całość będzie wyglądać nie tylko lekko, ale jednocześnie słodko. Modnym trendem są także wszelkiego rodzaju miętowe i błękitne odcienie kwiatów a również wybielony, pastelowy fiolet. Takie bukiety mogą być dodatkowo udekorowane perełkami, kryształkami i łańcuszkami. Oszałamiający efekt osiągniemy, poprzez udekorowaniu kwiatów biżuterią. Do tego celu możemy wykorzystać broszki w stylu vintage.

Więcej informacji na temat dekoracji oraz profesjonalną pomoc w przygotowaniu całej aranżacji weselnej można znaleźć na stronie https://dekorowanie.pl/.