Bukiety na stoły okrągłe

Jakie wybrać bukiety na stoły okrągłe? Jak zagospodarować przestrzeń na stole, by dekoracja nie przeszkadzała gościom? Zawsze doradzamy skorzystanie z wysokich naczyń i stworzenie kompozycji z wiszącymi kwiatami. To bardzo praktyczne i rozsądne. Dzięki tym rozwiązaniom, kwiaty nie będą przeszkadzały Waszym gościom w widzeniu siebie wzajemnie podczas rozmowy. Jest to szczególnie ważne w przypadku stołów okrągłych, przy których każdy widzi każdego. Jeśli jednak wysokie kompozycje Wam się nie podobają, to możecie podpatrzeć takie oto rozwiązania…

Dekoracje płożące

Coraz częściej na salach weselnych spotykamy dekoracje w niskich naczyniach szklanych, stworzone z różnorodnych kwiatów, gałązek i liści, które układane są jako kwiaty płożące. W przypadku naturalistycznego trendu, niejednokrotnie na stołach pojawiają się kamyki, zielony mech i pomalowane srebrzyście szyszki. Tworzone są również niskie kompozycje wodne. I tak na jednym weselu na okrągłych stolikach pojawiły się złote rybki. Płożące kwiaty można uformować dzięki przeplataniu ich plastycznym i wytrwałym bluszczem, czy za pomocą specjalnych drucianych siateczek, nadających kierunek i kształt układanym kwiatom. Nieco problematyczne w tym przypadku może być nawadnianie kwiatów. Wtedy warto zainwestować w liczne gąbki z wodą umieszczane w płaskich naczyniach.

Bukiety – jakie kwiaty wybrać?

Ciekawym rozwiązaniem na stoły okrągłe jest przygotowanie kilku o różnej wielkości bukietów okrągłych, niskich kul, pomiędzy którymi można rozłożyć pachnące świece. Z jakich kwiatów zrobić takie kule? Najładniej prezentują się obfite róże i różyczki. Ciekawie również wyglądają hortensje, choć te poza sezonem są bardzo drogie. Często wykorzystywana jest również gipsówka, z której ułożenie kul jest dosyć pracochłonne, jednak efekt jest wart każdej minuty spędzonej na dekorowaniu!